A csecsemő testi és érzelmi jóllétéhez egyaránt elengedhetetlenül szükséges az érintés.
Sok trópusi országban a babamasszázs szerves része a gyermeknevelésnek – az olajozás védi a bőrét a melegtől, s a közhiedelem szerint a simogatás elősegíti a növeketést. (Valami igazság lehet benne, mert a gyermekgyógyászati kutatások kimutatták, hogy a koraszülött csecsemők sokkal gyorsabban fejlődnek, ha rendszeres masszázsban részesülnek.)
A baba izmai jobban fejlődnek.
A babamasszázs a hagyományos indiai módszeren alapul. Elmélyíti a szülő és a gyermek közötti kötődést és kommunikációt, és elősegíti, hogy ön saját érintési technikát alakítson ki a baba megnyugtatására, vígasztalására.
Azok a szülők, akik rendszeres masszázst alkalmaztak, azt tapasztalták, hogy gyermekük jobban aludt és evett, s az első néhány hónapban sem voltak bélgörcsei. A születése utáni héten már enyhén beolajozhatja a babát, s egy hónap múltán eljuthat a teljes masszázsfolyamatig.
Igyekezzen naponta masszírozni, s válasszon olyan időpontot, amikor a baba a legboldogabb, nem fáradt, nem éhes – a legcélszerűbb fél órával az étkezés után. Ha teheti, fürössze meg a babát meleg vízben, hagy a kezelés után ellazulhasson . Ne nyugtalankodjon amiatt, hogy némi időbe telik, amíg a baba megszokja a masszázst – mihelyt érzi azonban, hogy a szülő egyre magabiztosabb, ellazít és élvezni kezdi a terápiát. A baba masszírozása komoly kihívás, de sikerélménnyel jár, mert többnyire ő maga is tevékenyen részt vesz a folyamatban. Ha az érintésre válaszképpen kacagni kezd, a masszázs olyan lesz, mint a tánc, mint egy kettejük között folyó játék.
A csecsemőmasszázs gyakorlása során megtanuljuk - a masszázsfogásokon túl - egymás elfogadását, tiszteletét, az együttérzést, a bizalmat, és azokat az értékeket, melyet a gyermek későbbi, felnőtt életébe is magával visz. A masszázs csodálatos élmény a szülőknek és a csecsemőnek egyaránt.
Masszázsolajak: csak tiszta olajjal masszírozzunk